ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİK

Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER » ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİK

ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİK

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Haleplibahçe mahallesinde bulunan Fatih Sultan Mehmet İlk Öğretim Okulunda TEOG sınavına hazırlanacak öğrencilerle bir araya gelip öğrencilere hitap etti.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Haleplibahçe mahallesinde bulunan Fatih Sultan Mehmet İlk Öğretim Okulunda TEOG sınavına hazırlanan öğrencilerle bir araya gelip öğrencilere hitap etti. 23-24 Kasım tarihlerinde gerçekleştirecek olan TEOG sınavı öncesi Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci öğrencilere hitap etti. İlçe sınırları içinde bulunan Fatih Sultan Mehmet İlk Öğretim Okulunda öğrencilerle buluşan Başkan Ekinci’ye öğrenciler sevgi gösterilerinde bulundu. Belediyenin gençlik merkezlerinde eğitim öğretim sezonunun başlamasıyla birlikte öğrencilere yönelik çeşitli kurslar düzenleyip gençliğe verdiği önemi gösteren Başkan Ekinci, sınav öncesi öğrencilerle bir araya gelip öğrencilere moral verdi. Okul Müdürü ve öğretmenler tarafından karşılanan Başkan Ekinci, yaklaşık 1 saat süren söyleşide öğrencilere eğitim hayatı boyunca yaşadıklarını aktardı. Öğrencilerin kendisine yönelttiği sorulara da içtenlikle cevap veren Başkan Ekinci, “Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize önem vermeye ve onlarla her platformda birlikte olmaya devam edeceğiz. Dedi.

Başkan Ekinci konuşmasında şunları söyledi; ‘’Öğrenci çocuklarımıza öncelikle sınavlarda başarılar diliyoruz. Tabii şunu da bilmeniz gerekiyor, bu sınav her şeyin sonu değildir. Sizler öğrenci çocuklarımız elinizden gelenini yapacaksınız. Yapacağınız tek şey öğretmenlerinizi derslerde dinlemek. Eyyübiye ilçemize bu yıl yaklaşık olarak 340 öğretmen ataması yapılmıştır. Buda şunu gösteriyor artık devlet eğitim, öğretime önem veriyor. Fiziki mekânlar oluşturuyor. Öğretmen ataması yapıyor. Siz öğrencilere de düşen görev ders çalışmak, okula zamanında gidip, gelmeniz, öğretmenlerinizin verdiği ödevleri yapmak. Tabii derslerde de öğretmenlerimizi en iyi şekilde dinlemektir, çünkü ders derste öğrenilir diye bir söz vardır.”

 
 

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

BİNALİ YILDIRIM

FACEBOOKTA BİZ