MUHTAR EVİ VE ÇOK AMAÇLI SALONUN TEMELİNİ ATTIK

Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER » MUHTAR EVİ VE ÇOK AMAÇLI SALONUN TEMELİNİ ATTIK

MUHTAR EVİ VE ÇOK AMAÇLI SALONUN TEMELİNİ ATTIK

Eyyübiye Belediyesi, Yeni Mahalle ve Kadıoğlu Mahallesine hitap edecek 380 metre kare alana sahip Muhtar Evi ve Çok amaçlı Salonun temel atmasını gerçekleştirdi. Temel Atma töreninde konuşan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci," Fiziki projelerimizin devamı gelecek."dedi.

 

Eyyübiye Belediyesi, Yeni Mahalle ve Kadıoğlu Mahallesine hitap edecek 380 metre kare alana sahip Muhtar Evi ve Çok amaçlı Salonun temel atmasını gerçekleştirdi. Eyyübiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü hayata geçireceği projenin temeli düzenlenen törenle atıldı. İstimlak bedeli 420 bin Tl olan proje içerisinde  Yeni Mahalle ve Kadıoğlu Mahalle Muhtarları için birer Muhtar Evi ve  Çok Amaçlı Salonu barındırıyor. Bölge sakinlerinin sosyal hayatına katkı sunacak olan projenin temel atma törenine Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Ak Parti Eyyübiye İlçe Başkanı İsmail Demirbaş, Ak Parti Eyyübiye Kadın Kolları Başkanı Tuba Pişkin İnan, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, Kadıoğlu Mahalle Muhtarı Mehmet Küçük, Yeni Mahalle Muhtarı Hüseyin Korkmaz ile mahalle sakinleri katıldı.

Dua, zılgıt ve alkışlarla temeli atılan Muhtar Evi ve Çok Amaçlı Salonun ilk harcını Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ve protokol üyeleri tarafından atıldı. Projenin bölge halkının sosyal hayatına büyük katkı sunacağını belirten Başkan Ekinci, bu tarz fiziki projelerin devamının geleceğini söyledi. Başkan Ekinci konuşmasında şunları söyledi;"Çok değerli meclis üyelerim, Kadıoğlu Mahallesi ve Yeni Mahalle sakinleri,çok değerli katılımcılar. Belediyede beraber çalıştığımız arkadaşlar. Temel atma törenine hoş geldiniz şeref verdiniz diyorum. Biliyorsunuz 3 yıldan beri ekibimiz ile beraber görev yürütmekteyiz. Eyyübiye ilçemiz bir taraftan sit alanların olduğu bir taraftan da gecekondunun oluştuğu yer. Hepinizin bildiği gibi 1metre kare alanı olmayan bir belediye.Dolayısı ile hizmet noktasında arzu etsek bile bizden kaynaklanmayan kısıtlar var. Bunları aşmak adına da değişik projeler üretiyoruz. Bazen başka kurumlar ile protokol imzalamak adına değişik formüller üretiyoruz,bazen başka kurumlar ile protokol imzalamak kaydı ile fiziki projeler üretiyoruz. Bazen sit alanı olan yeri kamulaştırmak adına bu yola başvuruyoruz. Ama şundan emin olun bu yürüttüğümüz hizmetler imkanlar dahilinden olan en iyi hizmetlerdir. Bugün burada çok amaçlı bir salonun temelini atacağız. Burası biliyorsunuz sit alanı. Yer noktasında problemimiz vardı. Meclis üyesi kardeşimizin girişimi ile çözüldü. Bu çalışma esnasında burası tespit edilip 420 TL'ye kamulaştırıldı. Burayla ilgili proje aşaması sit alanı olduğu için zaman aldı. Yapılan görüşmeler neticesinde kurulun da onayı ile Urfa mimarisine uygun dışı taştan içi can'dan olan projeyi gerçekleştirmiş olduk. Bu projenin içerisinde iki mahalle muhtarımıza ait muhtar evleri ofis şeklinde dizayn edilecektir. Yine insanlarımızın gerek mutlu günlerinde kullanabilecekleri gerek ise de taziye evi olarak kullanabilecekleri  çok amaçlı salon bulunmakta. Burası bittikten sonra mahallemizin her türlü sosyal faaliyetini gerçekleştirebileceği bir fiziki projeyi de kazandırmış olacağız."

Ak Parti Eyyübiye İlçe Başkanı İsmail Demirbaş ise şöyle konuştu,"Bizim 36 mahallemiz var bunlardan sadece 1 tanesi imarlı alan diye tabir etitiğimiz statüde diğer 35 mahallemiz gecekondu şeklinde bizler de gerek Belediye Başkanımız gerek ise Meclis üyelerimiz hizmet götürürken bu konudan dolayı sıkıntılar yaşıyoruz. Bizler hizmet yapar iken adete samanlıkta iğne arar gibi nereye nasıl hizmet yapabiliriz diye düşünüyoruz. Bu konuda Belediye Başkanımıza gerek ise MEclis Üyelerine ve Başkan Yardımcılarına teşekkür ediyorum." 

 

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci'ye mahallelerinde yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür eden Kadıoğlu Mahalle Muhtarı Mehmet Küçük,"Mahallemize böyle hizmeti kazandıran başta Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci'ye ve Başkan yardımcılarına çok teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra yapacakları hizmetler hayırlara vesile olur kendilerine mahallem adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

Yeni Mahalle Muhtarı Hüseyin Korkmaz ise," Göreve geldiği günden beri Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci'nin yapmış olduğu hizmetlerden dolayı sizlerin ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Bizim mahallemiz sit alanı olduğu için sıkıntılı yerdir ama allah razı olsun Başkanımız 380 metre kareyi hizmet ederek çok amaçlı salon muhtar evini sizlere kazandırmak için temel atıyoruz. Bunda emeği geçen başta Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci sonra Başkan Yardımcıları ve Encümenlere teşekkür ederim. " ifadelerini kullandı.

Belediye Meclis Üyesi Mustafa Korkmaz da,"Başkanımıza taziye evini ilk söylediğim zaman Allah kendisinden razı olsun yer bul ben yapayım dedi. Mahallemizin eksiklikleri vardı sağ olsun kendisi hepsini giderdi kendisine şahsım ve mahallemiz adına teşekkür ederim. " şeklinde konuştu. 

 
 

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

BİNALİ YILDIRIM

FACEBOOKTA BİZ