29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun

Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER » 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 93. Yılı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Ekinci, mesajında şu sözlere yer verdi, ‘’Cumhuriyet’ in geleceğe büyük bir ümitle bakmamızı sağlayan gurur verici atılım ve başarıları, her türlü zorlu engelin aşılması konusunda bizlere güç vermesi dileğiyle Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93. yıl dönümünü büyük bir gurur ve heyecanla kutluyoruz. Hepimizin büyük bir coşkuyla kutladığı bu bayram, tarihte eşine az rastlanan bir inanç ve azmin sonucu, bu toprakların bölünemeyeceğinin tarihi bir ispatıdır.

Milli Bayramlarımız ülkemizin sarsılmaz bütünlüğünün, toplumumuzun birlikteliğinin coşkuyla kutlandığı ve bu vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizin bir kez daha minnetle yâd edildiği manevi günlerdir.

Başkan Ekinci, ayrıca 15 Temmuz Gecesi milletimizin göstermiş olduğu cansiperane ve fedakarene bir şekilde bu vatan için canlarını seve seve veren aziz şehitlerimizin olduğunu hatırlatarak, “bu aziz millet her zaman vatanına milletine sahip çıkarak bunu ispatlamıştır.” dedi.

Bu duygu ve düşüncelerle 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlarken Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor; tüm hemşerilerimize ve tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum. Dedi.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

BİNALİ YILDIRIM

FACEBOOKTA BİZ