DEMOKRASİ ŞEHİTLERİNİ UNUTTURMAYACAĞIZ

Ana Sayfa » BASINDAN » DEMOKRASİ ŞEHİTLERİNİ UNUTTURMAYACAĞIZ

DEMOKRASİ ŞEHİTLERİNİ UNUTTURMAYACAĞIZ

Eyyübiye Belediyesi ve Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, 15 Temmuz Demokrasi şehitleri anısına düzenlenecek olan futbol turnuvasının protokolü imzalandı.

Eyyübiye Belediyesi ve Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü anlamlı bir etkinliğe imza atıyor. 15 Temmuz’da Fethullahçı Terör Örgütü tarafından yapılmak istenen darbe girişimine karşı canlarını feda eden ve şehit olan vatandaşlarımız anısına futbol turnuvası düzenleniyor. Eyyübiye Belediyesi ve Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında organize edilen turnuva öncesi protokol imzalandı. Eyyübiye Belediyesinde gerçekleşen protokol imza törenine Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ile Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir katıldı.

 İlçe sınırları içinde bulunan okullarda görev yapan öğretmenler ağırlıklı olmak üzere, il genelinde de katılmak isteyenlerin yer alacağı turnuva öncesi konuşan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, amacımız burada farkındalık oluşturup 15 Temmuz sürecini ve yaşananları asla unutturmamak. Bunun için de gerek sosyal projeler gerekse de başka çalışmalarla! 5 Temmuz Demokrasi şehitlerini unutturmamak. “ dedi Başkan Ekinci konuşmasında şunları söyledi; ‘’Eyyübiye İlçesi Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile bir protokol imzaladık. Biliyorsunuz 15 Temmuz gibi bir süreç yaşandı hep ifade ediyoruz 15 Temmuzu hiç unutmayacağız hiç unutturmayacağız. Unutturmamak adına da bir sportif faaliyete girişiyoruz İlçemizdeki bütün öğretmenlerin katılacağı yine başka ilçelerden de bazı takımların katılacağı yaklaşık 60 takımın katılacağı halı saha futbol turnuvası düzenliyoruz Milli eğitim Müdürlüğümüz ile beraber ve burada tabii ki amaç 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini anmak. Bundan hedef şampiyon olmaktan ziyade bu faaliyetler kapsamında 15 Temmuzu bir şekilde tekrar hatırlatmak, hatırlatırken de tabi öğretmenlerimiz ve öğrencilerimize bir farkındalık oluşturmak. Katılan tüm takımlara başarılar diliyorum. Burada kim şampiyon olur ise olsun kazanan tabi ki milli irade olsun diliyorum. Bundan sonraki İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce bundan sonraki bir başka sosyal projede tekrar insanlarımızın ve Eyyübiye’lilerin karşısında çıkmaya devam edeceğiz. “

Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir ise,  ‘’Eyyübiye Belediyemiz ile 15 Temmuz Şehitleri adına öğretmenler arası bir futbol turnuvası protokolü imzaladık. Sayın başkanımızın da söylediği gibi amacımız 15 Temmuzu unutturmamak. Hiç unutmayacağız hiç unutturmayacağız.  Bu turnuvanın sonunda bir farkındalık oluşturmak hem de turnuva sonunda da Şehit ve Gazi çocuklarımıza bazı hediyeler vererek onların duygularına ortak olmak istiyoruz. Bu konuda bize her zaman olduğu gibi destek olan Eyyübiye Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci’nin şahsında kendisine ve tüm çalışanlarını tebrik ediyorum. İnşallah bundan sonraki süreçte de daha güzel işlere imza atacağımızı ümit ediyorum.” İfadelerini kullandı.

 
 

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

BİNALİ YILDIRIM

FACEBOOKTA BİZ